Blue Skies Manueli a Christophe

 V sobotu 12/10/2019 nás opustili dva rakouští přátelé. 

   K nehodě došlo ve Welsu, v Horním Rakousku. Skupina čtyř wingsuitflyerů zústala v letounu C-208 jako poslední a vyskakovala postupně jeden po druhém. V pořadí třetí skokan byl po výskoku nestabilní a propadl se o ca. 70-80 m, přičemž v poloze na zádech prudce narazil do prvního člena skupiny. Vzhledem k úhlu nárazu je vyloučené, aby o sobě oba parašutisté až do nárazu věděli. Kolize byla prudká a devastující, především v oblasti obličeje a hlavy obou skokanů. Oba po nárazu padali v prudké rotaci až do aktivace Cypresů. Na neodbržděných a neřízených záložních padácích pak přistáli (nebo dopadli) do městské zástavby. 
   Ztratili jsme dva přátele a zaznamenali první smrtelnou nehodu po 52 letech existence klubu. 
   Ještě dvě osobní poznámky: Co bude dál? Moje letité zkušenosti s českými úřady (úřadem) mi říkaji, že u nás bychom prostě zakázali létání ve wingsuitech a měli pocit dobře vykonané práce. Jsem opravdu zvědav jak se k věci postaví rakouský úředník. 
   A za druhé: Lehce mě šokovalo, že se na letišti najednou objevili čtyři záchranáři v uniformách červeného kříže v době, kdy už fakt nebylo koho zachraňovat. Brzy jsem zjistil, že jde o anti-trauma tým a jeho příslušníci zůstali se skydivery po celý večer (já jsem se tradičně raději ožral). Druhý den byl pak odpoledne pro všechny k dispozici psycholog. Tak tohle jsem fakt po smrťáku ještě nezažil a fakt se nechci pouštět do úvah jestli je to takhle dobře nebo špatně. Objektivně bych ale řekl, že pro lidi, kteří skáčou první nebo druhou sezónu to určitou úlevu přineslo.

 

 

Naposledy změněno úterý, 15 říjen 2019 21:35
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk