Jak jsme dobili Švihov

Po jarním seskoku na Rabí se mi podařil seskok i na další známý hrad v našem regionu- vodní hrad Švihov. Je třeba zdůraznit, že tentokrát se na akci nijak nepodílel Vincent Hrubáň....podle toho také vše dopadlo.

Tak jako každé jaro, hostilo i letos klatovské letiště velký big way camp skokanů ze Spojeného Království, Irska, Norska a Švédska. A jako obvykle s nimi dorazil Even Rokne. Asi stačí, když o něm řeknu, že chodí (a taky skáče) zásadně na boso, přistává i na ty nejmenší plochy na Velocity 79, je schopný dát i velkou a komplikovanou rw sestavu bez helmy, brýlí a výškoměru a že jeho padák připomíná ze všeho nejvíc pytel na odpadky. Kromě toho se živí hlavně kafem a cigaretami a pravděpodobně taky kameny. Pokud chcete vědět víc o jeho innhopp akcích, mrkněte na jeho stránky www.innhopp.com.
Even vybral osobně přistávací plochu na východní straně hradního komplexu. Byla dlouhá a úzká a v případě západního větru také patřičně ovlivněná turbolencí za budovami. Vítr ale foukal naštěstí ze severu. Přistání na nádvoří a swoopování na vodní příkop se nám s Michalem naštěstí Evenovi povedlo rozmluvit. Účast byla dobrovolná a přihlásilo se 44 parašutistů z pěti zemí, kteří se rozdělili na dvě skyvanové výsadky.
Po zbytečně krátkém a povrchním brífingu jsem s první skupinou nastoupil do letadla a o dvacet minut později vyskočil asi kilometr severně od hradu. 

Tohle je Even, který to všechno spískal, ve svém obvyklém outfitu.
svihov1

Konečně se nám povedlo vytvořit speedstar a Even mohl zatroubit k útoku, totiž k rozchodu.
svihov2

A pak už v tom byl každý sám za sebe. Já jsem utrácel co nejrychleji výšku, abych nemusel dělat rozpočet s dalšími pěti padáky kolem sebe.
Povedlo se, přistávám druhý za Evenem. Přistávací plocha s vytyčeným křížem je vidět v dolní části snímku uprostřed.
svihov3

svihov4

svihov5

Teď už jenom rychle opustit přistávací plochu a sledovat jak s větším či menším úspěchem přistávají ostatní "dobyvatelé hradu". Bohužel nemáme zdokumentováno jak "superhero" Ronny roznesl plastovou ohrádku pro ovce:), ale jinak jsme měli výhled z první řady na přistání některých skokanů do kouře dýmovnic, kterými Michal v roli řídícího seskoků rozhodně nešetřil.
svihov8

Nad  cílem byl občas docela hustý provoz.......
svihov6

....a někteří parašutisté proto raději přistáli "na zbabělce" na vedlejší louku.
svihov7

To měla v úmyslu i Angličanka Kim, přehlédla ale elektrické vedení a stala se tak nespornou královnou večera. 
svihov9

Kromě leknutí se ji naštěstí nic nestalo a počkala si na drátech na rychlou a profesionální akci integrovaného záchranného systému. A tak zatímco se ostatní účastníci seskoku zúčastnili prohlídky hradu a grilování na hradním nádvoří, podávali jsme my svědeckou výpověd´ pro PČR.
Všechno nakonec dobře dopadlo. Místní nás ani nezmlátili za hodinový blackout, který jsme - jako na potvoru- způsobili právě při hokejovém utkání naší reprezentace s rusáky.
Až budete mít cestu přes Švihov, zastavte se tam. Kromě krásného a zachovalého vodního hradu tam najdete i hodné a tolerantní lidi.
A mimochodem... jsem zvědav, co vymyslí Even příště.

MK
fotky: MK a Jirka K. 

 

 

 

 

Naposledy změněno pondělí, 20 květen 2019 11:40
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk