Operace Wassermann

Tak jako každý rok, tak i tento se uskutečnili tradiční seskoky do vody - tentokráte za pomoci AK-Bory. Cílová oblast dopadu měla být a nakonec i byla přehradní nádrž Litice u Plzně. Diváků bylo mnoho - akce byla spojena s balonovou šou, ukázkami vodní záchranné služby, policie, hasičů, poutovými atrakcemi atd.

V poledne vítr sílí, ale je to ještě v mezích únosnosti. Krátký brífink, obléknout neopreny /někteří vesty/ a jde se na to. Čtyři výsadky po třech parašutistech. Všichni jdou s OVP-68 na upoutaný vak z výšky..., kromě poslední výsadky třech volnopádařů s PTCH-11T, PTCH-8 a PZS 62. Čas dopadu byl zařazen do programu v 14:45.

Vzlétáme z Líní v půl třetí a v prvním náletu hážeme fléru a kroužíme. Bod vysazení jsme vzhledem k silnému větu /od Borských polí/ značně odsadili. Po třech rundách jsou všichni ve vodě - což je především dobrá práce vysazovače. Zbývá poslední výsadka. Přede mnou jde Pavel s pilotákem a po mě Honza s křídlem. Asi ve výšce.... otvírám padák a koukám je tu problém.Utrhl se řídící pavouk a tak pomalým způsobem otvírám záložák, spojený s jedním odhozem volných konců mojí osmičky. Řízení ve větru /s oběma vrchlíky/ nic moc, bojuji a vyšlo to. Ostatně i seskok na pilotáku se neobešel bez vylití půlky vrchlíku téměř neřiditelného padáku /viz krásné foto/. Přeci jenom dopadnout na souš v neoprenu a s ploutvemi... Vyšlo to, organizace perfektní - záchranáři konají svoji práci a odvážejí nás k nadšeným divákům na břeh. Kuča vše samozřejmě fotí, za což děkujeme. Tak na příští rok znovu...

Naposledy změněno pátek, 16 listopad 2018 17:08
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk