Jak jsme dobili Rabí

Budoucí generace si jistě zapamatují, že jsme v březnu 2019 uskutečnili seskok na Rabí a také do Petrovic u Sušice.... No dobře, tak budoucí generace na to asi kašlou, ale účastníci seskoku si to zapamatují určitě.

Teplé jarní dny nás mocně inspirovaly k nějaké té skydive aktivitě a brzy uzrála myšlenka zaskákat si na soukromém letišti pod hradem Rabí, který je největší zříceninou hradu v ČR. Původní nápad doznal pár změn- místo UL se letělo Cessnou z Klatov, přibyl ještě druhý seskok na farmu k Danovi a přistání letadla na Rabí jsme museli oželet kvúli stavu plochy- leč odhodlání zůstalo.
Michal při osobní návštěvě zajistil souhlas vlastníka letiště s přistáním parašutistů, Dan vytyčil u sebe za domem kříž (čert ví, kde ho vzal) a Vincent zodpovědně komunikoval s úřady (na vlastní uši jsem slyšel jak na dispečerku ŘLP křičí do telefonu:
" Jestli nám ten prostor OKAMŽITĚ neaktivuješ, zahoří ti zítra v noci kára."

Vezla nás pochopitelně D-EKNM........

 rabi1

.......a cíl byl jasný!

 rabi2

 

rabi3

rabi5

rabi4

rabi6

rabi7

A jsme všichni na zemi, dáme placáka a uháníme zpátky do Klatov. Teď rychle zabalit a za půl hoďky jsme zase ve vzduchu na cestě k Danovi. Jeho statek je na stráni nad Petrovicemi a na zemi nás čeká štrůdl, kafe a trnkové portské (zní to divně, ale chutná báječně).

Vincent přidá jako obvykle trochu patriotismu. To mě vždycky dojme....

rabi8

rabi9

rabi91

Jirka, který prožije celý den za volantem nás zase veze do Klatov (moc díky za pomoc!) a já vím, že se mi po skákání s kumpány z aces-high.cz bude celou sezónu stýskat stejně jako po Šumavě.

MK
foto: Vincent H., Jirka K. a MC

 

 

Naposledy změněno úterý, 06 srpen 2019 10:19
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk