Seskok na Berounku

K příležitosti 100. výročí elektrifikace Čechova mlýna na Rakovnicku se nám poštěstil v rámci této oslavy propagační seskok. A já jsem tak byl zase po dlouhé době v letadle s Pepou, se kterým se vídám spíš s paraglidem na kopcích.

Vše samozřejmě opět díky Vincentovi, který nám seskok jak se říká ušil na míru. Sám si nakonec neskočil, protože plnil kdesi v České zemi náročné bojové úkoly. Na samotný seskok jsme se s Pepou v Plasích nasoukali do C172 bez dveří. Protože se Pavel, poté co vytyčil kříž na místě seskoku, nestačil včas vrátit na letiště a platnost NOTAMu pomalu končila, užíváme si let ve dvou nevědouc kam že to vlastně skáčeme. Pilot nás ale přesvědčuje, že cíl najdeme: "Poletíme přece při řece, tak to tam někde musí být."

Po 15 minutách letu vidíme místo přistání. Krátká domluva na vyhození fléry- jistota je jistota- a jdeme na to. Po otevření rozvinu českou vlajku a vše fotím. Zjišťuji, že přistáváme do údolí a nechybí tu ani dráty vysokého napětí. Připočteme-li k tomu ještě vodu, je tu prostě všechno.

Po přistání rychle balíme a jdeme samozřejmě na občerstvení a prohlídku mlýna, nutno podotknout, že stále plně funčního a pěkně udržovaného a to bez dotací EU.

Naposledy změněno středa, 20 únor 2019 12:06
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk