Aces High na Borech

O víkendu oslav osvobození jsem byl požádán o službu řídícího seskoků na plzeňském Poháru osvobození pořádaného AK Plzeň Bory. Skákat se mělo z rakouského vrtulníku AS350, ze kterého jsme s Michalem kdysi skákali v Rakousku.

Přistávat se mělo do Borského parku. Jako řídící jsem tedy se skákáním vůbec nepočítal...V pátek v 9 hodin večer před závody mi zazvonil telefon . Rozrušený Vincent mi volal, že byl pověřen výběrem týmu předskokanů a abych byl ráno na 8 hodinu připraven s padákem, flérou a vlajkou coby předskokan. Nemohl jsem tedy nic namítat. Celou akci od vysazení až po přistání měl Vincent pevně v rukou a velmi mi potěšilo, že na mne dohlížel a pomáhal mi po celou dobu závodů. Někdy to bylo opravdu třeba, když se někteří účastníci ani neuměli vysadit a přistávali ve městě. Počasí nepřálo vůbec a za celé dva dny se nepodařilo závod doskákat a uzavřít. Dík za krásné dva skoky do parku a ještě k tomu z vrtulníku...
bory1

bory2

bory3

bory4

Ještě něco osobního: Borský park je moje srdcovka. Máma mě tam vozila v kočárku, chodil jsem tam na procházky se školkou, v osmdesátkách nás tam říďa posílal se třídou v rámci branných cvičení, později jsem tam randil s holkama, venčil psy a s Ondrou, Doktůrkem a dalšími kumpány popíjel na lavičkách.
Skočil jsem si tam v roce 2001, letěli jsme tehdy Brigem z Letkova...ale dát to z vrtulníku, který z parku i startuje a přistát přímo na hlavní a největší mítinu v celém areálu, to můžu jen závidět. Gratulky!!
(pozn. MK)

text: MC

fotky: MC a Vincent Hrubáň

 

Naposledy změněno středa, 08 květen 2019 09:32
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk