Sněženky a machři

V polovině února jsme si spolu s dalšími parašutisty z různých českých paraklubů udělali výlet Skyvanem na Šumavu, konkrétně k chatě Rovina u Dobré Vody.

Letělo se Skyvanem OE-FDN z Klatov. Případné obavy účastníků rozptýlilo nádherné počasí a zjištění, že nás na Šumavu tentokrát poveze Phillip, který skvěle létá a nemá problémy s nastavením GPS.
Na letišti už nebylo po sněhu ani památky, takže vybavení některých skokanů návleky na nohavicích nebo dokonce bílými maskáči působilo trochu kuriózně.
 
rovina1
 
Skyvan byl zaplněn do posledního místečka a všichni se už  těšili ven.....
 
rovina3 
 
Je to tu, zelená svítí, výška nad terénem skoro dva kilometry, jde se na to! Michal je zase jednou za vysazovače, já skáču první, Vincent nás jistí od pilota a Jitka jen tak zevlí ve dveřích než na ní přijde řada.
 
rovina2
 
Přistávací plocha je obrovská, člověk by musel být fakt jouda, aby se netrefil.
 
rovina8 

Vzhledem k ideálním podmínkám tak létání může probíhat "dle libosti každého soudruha", což ocení hlavně majitelé velkých padáků, myslím VTP100 a tak.
Já mám na stodvacítce pochopitelně jiné starosti, třeba neskončit úplně pod sněhem, kterého je na louce hodně přes metr.

rovina5

rovina6

 Dobře to dopadlo! Jen trocha důstojnosti tomu chyběla. Napravil to Vincent Hrubáň, který přistál na nohy jako inteligent.

rovina7

A byl to rovněž Vincent, kdo poukázal na skutečnost, že pokud nedorazíme do hospody jako první, ocitneme se na konci fronty na pivo a že je tedy třeba neprodleně vyrazit. Jako obvykle jsme jeho rady rádi uposlechli a po společném focení okamžitě zahájili zrychlený přesun. Cestou trval Vincent na ještě jednom snímku se svými nohsledy, ale to nás příliš nezdrželo.

rovina91     

Do chaty jsme dorazili za slabou čtvrthodinku a opravdu byli ve frontě první, takže Vincent mohl několika kusy na terase konečně uhasit žízeň.
Díky Vincente, díky Honzo, díky Phillipe, bylo to fajn skákání na nové lokalitě.

rovina9

MK
fotky: MC a MK

 

Naposledy změněno středa, 20 únor 2019 11:50
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk