Výsadková letadla 2018

Sezóna 2018 se pomalu chýlí ke konci a přišel čas se v krátkém ohlédnutí podívat z čeho jsme skákali, z čeho jsme si naopak neskočili, i když bychom rádi a z čeho už si bohužel neskočíme nikdy...

Pro mě to byl rok, kdy jsem neudělal ani jeden seskok z nejobvyklejších výsadkových letadel na českém nebi, tedy z L-410 a An-2. Naopak nejvíc jsem toho naskákal z této Cessny C-208 (Obrázek 1). Musím říct, že to je momentálně asi můj favorit - s novým motorem výborně stoupá a nedevastuje mé ušní bubínky tak krutě jako Skyvany.

Během boogie u Severního moře jsme se setkali se dvěma Cessnami C182. První přiletěla z Dánska a pro létání nad mořem moc důvěry nebudila (Obrázek 2). Pilot neustále něco opravoval a jeden den kvůli nefunkčnímu rychloměru neodstartoval vůbec. S druhou Cessnou "ergéčkem" (Obrázek 3), původem z Německa, problémy nebyly.

Na severu jsme také vídali tenhle C-160 Transal.... (Obrázek 4) skočit jsme si z něj bohužel nemohli. To samé platí i o téhle Andule (Obrázek 5) s polskou imatrikulací a rakouským majitelem. Má parádní interiér a létá hlavně vyhlídkové lety. Hojně jsme využívali i klatovské Skyvany, bohužel jen OE-FDI, FDK a FDN. Do sezóny 2018 už bohužel nevlétl OE-FDP, ten jediný "seriózní" s atypickým bílým nástřikem.

Ještě víc jsme postrádali naši oblíbenou Cessnu C-182RG s imatrikulací OK-OOO (Obrázek 7), se kterou jsme zažili v minulosti tolik legrace..... Snad nám do příštích let vydrží na před a posezónní fun provozy aspoň D-EKNM (Obrázek 8 a 9).

Naposledy změněno pátek, 16 listopad 2018 15:23
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk