Invaze na Ruzyni

aneb SBOHEM BŘÍDILOVÉ!!

Sezóna je taková jaká je (tedy žádná) a tak mě potěšilo pozvání starých kumpánů z Letňan a Příbrami k seskoku na naše největší letiště- pražskou Ruzyni. 
Pokud je mi známo, poslední seskok tu proběhl na leteckém dni ke Dni československého letectva na podzim 1960, bylo tedy na co navazovat. 
Retro nádech akci vdechl i letňanský Antonov An-2, OK-RYA.

ruzyne1

Po vyhlídkovém letu nad Prahou máme konečně nad Ruzyní 3000 m a můžeme pozorně přihlížejícím zaměstnancům UCL a zbytku publika ukázat co v nás je....takže hovno:). 


ruzyne8

ruzyne2

Otevíráme padáky a také další atrakce, neboť s sebou máme tři vlajky (jednu fakt velkou), dýmovnice a stuhy v národních barvách. Trocha patriotismu ještě nikoho nezabila a začátkem května to platí dvojnásob. 
Panorama je dechberoucí. Tady už si fakt asi znovu neskočíme.

ruzyne3

ruzyne4

ruzyne5

Všichni jsou na zemi, nikdo si před televizními kamerami hubu nerozbil. Slavíme!!

ruzyne6

V návalu emocí jsem se málem zapomněl zmínit, že za ACES-HIGH se seskoku zůčastnil Vincent Hrubáň. Já se tak mohu pyšnit společnou fotkou s Vincentem u auta ostrahy letiště. Díky Covidu-19 a šátku přes obličej tentokrát nemusím Vincentovi ani rozkostičkovat obličej. 
Pracovníci ostrahy, cizinecké policie a handlingu k nám byli milí a přátelští. Musí už si chudáci připadat jako hlídači na parkovišti letadel.

ruzyne7

Nebudu ani psát, že se těším na příště, protože žádné "příště" nebude. Takže raději napíšu:
Díky Víťo, Romane, piloti a taky všichni z ŘLP, UCL a Letiště Václava Havla, kteří jste seskok umožnili a  ukázali, že jste pořád leteckými nadšenci.

text: MK
foto: MK, Vincent Hrubáň, Roman Cejnar a Letiště Praha

 

Naposledy změněno neděle, 10 květen 2020 23:22
zpátky nahoru

logo belagracelogo lagunalogo uk